Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
logo
rodenstock
SALONY OPTYCZNE • STUDIO OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Aktualności

Promocja Przeciwsłoneczna

2022-05-29 Aktualności

Specjalny rabat do końca czerwca!

czytaj dalej

-30% - Zaborowskiej 16

2022-04-16 Aktualności

30% na oprawki korekcyjne i okulary przeciwsłoneczne

czytaj dalej

Korekcje wzroku idealne dla osób aktywnych

2022-03-24 Aktualności

Głównym celem naszego wzroku jest nie tylko „widzieć”, ale również przekazywać obraz w postaci impulsów nerwowych. Dobre widzenie podnosi nasze samopoczucie, bo potrafimy wszystko dostrzec. W obecnych czasach, kiedy cyfryzacja zmusza nas do korzystania z nowoczesnych technologii, nasze oczy słabną i wówczas musimy wykonać korekcję wzroku.

czytaj dalej

Okulary jako element wyjściowej stylizacji

2022-01-10 Aktualności

Obecnie okulary służą nie tylko do korekty wzroku. Stały się niezbędnym elementem modnej stylizacji. Jak wybrać odpowiednie okulary, które podkreślą styl i osobowość?

czytaj dalej

Jak często należy badać wzrok?

2021-11-30 Aktualności

Współcześnie problemy ze wzrokiem stają się bardzo powszechne w różnych społeczeństwach. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, jednak nie sposób odmówić winy wszechobecnej cyfryzacji i sztucznym światłom. Niestety wiele osób decyduje się na odłożenie badania wzroku aż do czasu, gdy dokuczliwość zmian w sposobie widzenia nie stanie się uciążliwa. Jak często powinniśmy badać wzrok?

czytaj dalej

Jak przygotować dziecko na badanie wzroku?

2021-09-20 Aktualności

Pierwsze badanie wzroku należy wykonać u dziecka już w pierwszych miesiącach życia. Zawsze przed umówieniem takiej wizyty należy jednak zapytać, czy tak małe dziecko zostanie przebadane przez specjalistę - często badania małych dzieci wymagają specjalistycznego sprzętu, który nie jest dostępny we wszystkich gabinetach. Później powinny odbywać się systematycznie, aby zdiagnozować ewentualne wady wzroku. Jest to bardzo ważne, bo wcześnie wykryte wady można korygować. Wielu rodziców zwleka z wizytą dziecka u okulisty albo udaje się na nią, dopiero gdy można zauważyć niepokojące sygnały. Aby wizyta nie była dla dziecka stresująca, warto wiedzieć jak przygotować do niej dziecko.

czytaj dalej

Różnice między optykiem a optometrystą

2021-07-24 Aktualności

Zapewne nie każdy z nas wie, że naszym wzrokiem może zajmować się kilku specjalistów. Stąd pojęcia związane z tym pojawiają się często zamiennie, a te nieco trudniejsze właściwie wcale. Optyk, okulista i optometrysta, to zdecydowanie najpowszechniejsze i najważniejsze z nich. Czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo się różnią i że ich znaczenie dla naszego wzroku będzie różne?

czytaj dalej

Jak ciśnienie w oku wpływa na zdolność widzenia?

2021-05-05 Aktualności

Ciśnienie w oku jest to ciśnienie, wywierające płyn śródoczny na rogówkę i twardówkę, określane jako ciśnienie śródgałkowe i wewnątrzgałkowe. Ciśnienie nie może być za niskie lub zbyt wysokie, by nie zaburzyło funkcji narządu wzroku, czyli problemów z widzeniem i właściwym samopoczuciem. Przy wysokim ciśnieniu występuje jaskra, nadciśnienie tętnicze lub stan zapalny oka. 

czytaj dalej

W jaki sposób dbać o soczewki kontaktowe?

2021-03-16 Aktualności

Soczewki kontaktowe to alternatywa dla tradycyjnych okularów korekcyjnych, po które sięga coraz więcej osób kierowanych wygodą użytkowania, ale też lepszym wyglądem. Decydując się na zakup soczewek trzeba pamiętać, że z ich użytkowaniem wiąże się potrzeba szczególnej dbałości o to, aby nie doprowadzić do zaczerwienienia czy innych niepożądanych skutków ubocznych.

czytaj dalej

Jak dbać o wzrok pracując przy komputerze?

2021-01-07 Aktualności

Cyfrowe zmęczenie wzroku jest problemem cywilizacyjnym. Na tę przypadłość uskarżają się coraz młodsze osoby. Jeśli spędzamy przy komputerze, laptopie lub smartfonie przynajmniej dwie godziny dziennie i występuje swędzenie lub pieczenie oczu, bóle głowy, nieostre widzenie lub suchość oczu oznacza to, że może właśnie występować cyfrowe zmęczenie wzroku. 

czytaj dalej