Okulista Słupsk prywatnie zajmuje się diagnozą i leczeniem chorób oczu. Do jego zadań należy przede wszystkim rozpoznawanie schorzeń, diagnostyka oraz leczenie wad wzroku i chorób, np. jaskry, zaćmy, wad siatkówki czy zapalenia spojówek. Do lekarza należy wybrać się przede wszystkim, jeśli zauważy się nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem narządu wzroku, takie jak powtarzające się stany zapalne powiek i spojówek, występowania bólu oczu czy nagłe pojawienie się zmian powierzchni oka. Wówczas może się okazać, że będzie konieczne zastosowanie specjalistycznego leczenia oraz poszerzonej diagnostyki, w celu przeciwdziałania dalszemu postępowi choroby. Warto przy tym pamiętać, aby nie zwlekać ze znalezieniem pomocy medycznej. Zaniedbania w tym aspekcie mogą prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia i wystąpienia nieodwracalnych zmian.

Okulista dziecięcy i dla dorosłych — Słupsk

W naszych salonach przyjmuje okulista dziecięcy, ale także specjalista od chorób narządu wzroku u dorosłych. W zależności od wieku pacjenta, a także jego stanu, dobiera się indywidualne metody leczenia oraz samych badań. Dzięki temu wszystko przebiega w przyjaznej atmosferze, bez stresu. Lekarz buduje również pozytywne skojarzenia z wizytą w gabinecie. W razie potrzeby okulista kieruje pacjentów na badanie u optometrysty, jeśli potrzebuje dodatkowych badań funckji wzrokowych, percepcji czy terapii widzenia, która jest prowadzona gabinetowo lub specjalista naucza ćwiczeń domowych, a jej główne zadanie to poprawa komfortu widzenia, pracy oka, motoryki i ustawienia oczu, widzenia obuocznego i innych aspektów. Na samą wizytę okulistyczną warto zabrać ze sobą dokumentację na temat dotychczasowego leczenia.

Przebieg wizyty u okulisty

Podczas wizyty okuliści wykorzystują wiedzę i doświadczenie, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Podstawę stanowi określenie wady i zmierzenie ciśnienia w oku. Następnie przeprowadzamy badanie: spojówki, rogówki, tęczówki oraz soczewki. Oglądamy również aparat ochrony oczu – powieki oraz rzęsy. Ostatnim etapem jest badanie dna oka, nerwu wzrokowego, siatkówki centralnej oraz obwodową – do jej zbadania zazwyczaj konieczne jest zapuszczenie kropli, rozszerzających źrenicę.

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie leczenia schorzeń okulistycznych, takich jak: zaćma, jaskra, zez, zapalenie spojówek, niedrożność kanalików łzowych, retinopatia wcześniacza, zwyrodnienia szklistkowo-spojówkowe czy zapalenie błony naczyniowej oka.

Nasi okuliści odznaczają się profesjonalizmem, miłym podejściem i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz dorosłymi pacjentami. Dbamy o to, by podczas wizyty każdy czuł się komfortowo, a po niej zapomniał o problemach z widzeniem.