Głównym celem naszego wzroku jest nie tylko „widzieć”, ale również przekazywać obraz w postaci impulsów nerwowych. Dobre widzenie podnosi nasze samopoczucie, bo potrafimy wszystko dostrzec. W obecnych czasach, kiedy cyfryzacja zmusza nas do korzystania z nowoczesnych technologii, nasze oczy słabną i wówczas musimy wykonać korekcję wzroku.

Dlaczego słabnie wzrok?

O tym, jak ważny jest narząd, nie trzeba nikogo przekonywać. Dobrze jest dostrzec wszystko z bliska i daleka, bo to zdecydowanie ułatwia życie i poprawia samopoczucie. Słabnący wzrok, dziś już nikogo nie dziwi, nawet u dzieci. Można powiedzieć, że nowoczesna technologia pogorszyła widzenie u ludzi. Korzystamy z komputerów, laptopów i smartfonów, ale nie zważając na to, czy prawidłowi. Sprzęt cyfrowy towarzyszy nam na co dzień i nie zrezygnujemy z niego, ale możemy znaleźć sposób, by nie męczyć wzroku. Oto kilka sposobów, które warto stosować:

  • monitor należy ustawić na odpowiedniej wysokości i odległości od twarzy,
  • powiększyć czcionkę i zmniejszyć kontrast w komputerze
  • przerwy co 30 minut
  • mruganie oczami,
  • wykonywanie prostych ćwiczeń.

Wzrok słabnie również z braku witamin. Należy zadbać o właściwą dietę i dobry sen.

Korekcje wzroku idealne dla osób aktywnych

Badanie jest podstawą do korekcji wzroku. Jeśli czujemy pogorszenie widzenia; męczenie oczu, brak dotychczasowe ostrości, warto odwiedzić Salon optyczny P. Hilary Optyk Maciej Gawlik, ponieważ świadczy usługi z zakresu optyki, optometrii i okulistyki. Specjaliści dobierają okulary i soczewki kontaktowe, co pozwala skorygować wzrok. Osoby aktywne często wybierają szkła kontaktowe.  Okulista lub Optometrysta wykonując badanie refrakcji wzroku, dobiera odpowiednie moce korekcyjne dla wzroku. Dzięki temu promienia światła skupiają się w jednym punkcie na siatkówce oka i wtedy mówi się o pełnej korekcji narządu. Mitem jest twierdzenie, że okulary nie muszą jej posiadać.