Obecnie okulary służą nie tylko do korekty wzroku. Stały się niezbędnym elementem modnej stylizacji. Mogą symbolizować inteligencję, nowoczesny styl życia lub prestiż - wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jak wybrać odpowiednie okulary, które podkreślą styl i osobowość?

Jak dobrać okulary, aby wyglądały stylowo

Przede wszystkim okulary należy dobrać pod względem wielkości i kształtu. Osoby, które mają podłużną twarz, powinny wybierać wysokie oprawki. Oprawki powinny kształtem kontrastować z rysami twarzy. Kolor oprawek zależy głównie od osobistych preferencji, ale może być dobrany również względem kolorytu skóry, brwi czy ogólnej prezencji. Kolor może kontrastować lub współgrać z ubiorem. Symbolem elegancji są ciemne okulary z nieco kanciastymi oprawkami, jakie kiedyś nosiła Audrey Hepburn. W letnich stylizacjach okulary przeciwsłoneczne nie grają roli jedynie dodatku, lecz stają się najważniejszym akcentem. Ciemne soczewki z czarną oprawą wyglądają klasycznie i idealnie nadają się na wyjścia. Kobiecość można podkreślić eleganckimi okularami przeciwsłonecznymi z wyciągniętą na zewnątrz krawędzią. Oprawki w kształcie kocich oczu wyglądają uwodzicielsko i dodają tajemniczości. To kształt, po który nie bez powodu chętnie sięgała Marylin Monroe. Na eleganckie wyjścia pasują okulary w kolorze czarnym lub z motywem panterki. Zanim dokona się zakupu, warto zmierzyć kilka modeli okularów i sprawdzić, w których wygląda się dobrze. Znalezienie idealnej pary okularów może nie być łatwe, ale warto poświęcić na to trochę czasu, aby czuć się komfortowo i wyglądać modnie. Można też skorzystać z pomocy optyka, który wie, jak prawidłowo dobrać okulary. Przykład wielu sławnych osób pokazuje, jak duży wpływ mają okulary na kreowanie wizerunku. Czasem stają się one wręcz znakiem rozpoznawczym danej osoby. Mogą eksponować lub maskować cechu urody i osobowości.

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich opraw okularowych? Zapraszamy serdecznie do salonów Optyk "p. Hilary" -  doradzimy w wyborze odpowiedniej oprawy i omówimy najbardziej optymalne rozwiązania optyczne względem indywidualnych potrzeb i wybranej oprawy.