Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SALONY OPTYCZNE • STUDIO OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Okulary progresywne

Okulary progresywne umożliwiają wyraźne widzenie w dali, w bliży, a także na odległości pośrednie. Dzięki specjalnej konstrukcji szkieł ten rodzaj okularów pozwala na wyraźne widzenie na każdą odległość, co znacznie wpływa na komfort osoby, która je nosi. Górna część odpowiada za wyraźne widzenie dali, natomiast dolna część pozwala ostro widzieć bliskie odległości. Strefa pośrednia umożliwia dobre widzenie dystansów pośrednich, np. ekranu komputera. Każdy z tych obszarów jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta i jego predyspozycji, a także ewentualnych różnic pomiędzy jednym a drugim okiem.

Które okulary progresywne wybrać?

Okulary progresywne są odpowiednie dla każdej wady wzroku: krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. Każda konstrukcja szkieł progresywnych ułatwia zarówno czytanie, jak i widzenie z daleka. Jednak ze względu na różnorodność konstrukcji i rozwiązań progresywnych każdy użytkownik okularów wymaga indywidualnego dopasowania. Czynnikiem różnicującym jest styl życia oraz rodzaj wykonywanej pracy. W związku z tym, przed podjęciem decyzji o okularów progresywnych warto zastanowić się nad tym, ile czasu w ciągu dnia spędza się pracując przed monitorem oraz przy dokumentach, a ile na patrzeniu na dalsze odległości. Pozwoli to dobrać odpowiednie i dopasowane do wymagań wzrokowych okulary.

Szkła progresywne do zadań specjalnych

Wśród uniwersalnych szkieł progresywnych można znaleźć również modele przeciwsłoneczne, które oprócz korekcji wzroku, wpływają również na ochronę oczu przed słońcem. Ciekawym rozwiązaniem są szkła fotochromowe, które przyciemniają się pod wpływem promieni UV.

W przypadku okularów progresywnych warto również uwzględnić rodzaj powłok antyrefleksyjnych i materiałów, które będą zapewniały dodatkowe funkcje. Przykładowo dla osób spędzających większość dnia przy różnego rodzaju ekranach można wybrać dodatkowo soczewki progresywne z filtrem światła niebieskiego zapewniające ochronę przed szkodliwym światłem niebieskim. Ponadto dla osób wymagających estetycznych i cienkich soczewek okularowych możliwe jest wybranie nowocześniejszych i cieńszych materiałów (tzw. soczewek okularowych o wyższym indeksie).

W naszym salonie optycznym przeprowadzamy badania wzroku, a następne pomagamy w wyborze odpowiednich okularów progresywnych dla każdego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu zapoznania się ze szczegółami oferty. Zapraszamy także do odwiedzenia nas osobiście w salonach w Słupsku i Ustce.