Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SALONY OPTYCZNE • STUDIO OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Okulista

Okulista jest specjalistą w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oczu. To lekarz, który ukończył specjalizację w zakresie okulistyki, a do jego zadań należy rozpoznawanie schorzeń, diagnostyka oraz leczenie wad wzroku i chorób oczu, np. jaskry, zaćmy, schorzeń siatkówki czy zapalenia spojówek. Okulista często zajmuje się także doborem korekcji wad wzroku. Do okulisty należy wybrać się wówczas, gdy pacjent zaobserwuje u siebie różne nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem narządu wzroku, np. powtarzające się stany zapalne powiek i spojówek, występowania bólu oczu czy nagłe pojawienie się zmian powierzchni oka. Na wizytę okulistyczną warto również zabrać ze sobą dokumentację na temat dotychczasowego leczenia.

Zapraszamy na konsultacje z okulistą oraz optometrystą do naszego salonu optycznego.

Wizyta u okulisty

Podczas wizyty nasi okuliści wykorzystają swoją wiedzę i doświadczenie, by narząd wzroku funkcjonował jak najlepiej. Podstawę stanowi określenie wady i zmierzenie ciśnienia w oku. Następnie przeprowadzamy badanie: spojówki, rogówki, tęczówki oraz soczewki. Oglądamy również aparat ochrony oczu – powieki oraz rzęsy. Ostatnim etapem jest badanie dna oka, nerwu wzrokowego, siatkówki centralnej oraz obwodową – do jej zbadania konieczne jest zapuszczenie kropli, rozszerzających źrenicę.

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie leczenia schorzeń okulistycznych, takich jak: zaćma, jaskra, zez, zapalenie spojówek, niedrożność kanalików łzowych, retinopatia wcześniacza, zwyrodnienia szklistkowo-spojówkowe, czy zapalenie błony naczyniowej oka.

Nasi okuliści odznaczają się profesjonalizmem, miłym podejściem i wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi oraz dorosłymi pacjentami. Dbamy o to, by podczas wizyty każdy czuł się komfortowo, a po niej zapomniał o problemach z widzeniem.