Przejdź do treści
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
SALONY OPTYCZNE • STUDIO OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Optometrysta

Optometrysta zajmuje się korygowaniem wad wzroku za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych oraz rehabilitacją układu wzrokowego. W przypadku występowania wady wzroku - tj. krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i prezbiopia - optometrysta doradzi również najbardziej optymalne rozwiązanie optyczne oraz wyda zalecenia związane z ergonomią pracy czy wykonania dodatkowych badań specjalistycznych. Specjalista ten zajmuje się również szczegółową analizą układu wzrokowego pod względem występowania zaburzeń widzenia obuocznego, problemów zezowych, problemów z czytaniem czy zaburzeń funkcji motorocznych oczu. Optometrysta posiada dyplom Magistra lub Inżyniera w zakresie optyki okularowej, lub optometrii. Zapraszamy do salonu optycznego Optyk p. Hilary Maciej Gawlik, w którym optometryści pomogą Państwu w wyborze odpowiednich okularów progresywnych lub soczewek kontaktowych.

Kiedy zapisać się do optometrysty?

Wizyta u optometrysty jest wskazana, kiedy żeby coś zobaczyć, musimy wytężyć wzrok – zmrużyć oczy, przekrzywić głowę lub poczekać aż obraz się ustabilizuje. Czynnikiem, który powinien zwrócić uwagę powinien być również pojawiający się często ból oczu lub głowy, rozmazywanie się obrazu oraz zmęczenie oczu. Warto zapisać się na konsultację, kiedy zaczynają pojawiać się inne niepokojące objawy problemów z ostrym widzeniem.

Optometrysta w ramach optometrycznego badania wzroku, poza standardowym sprawdzeniem ostrości wzroku oraz wykonania komputerowego badania wzroku, przeprowadza również subiektywne badanie umożliwiające określenie najbardziej komfortowej korekcji wady wzroku oraz dokonuje oceny funkcji wzrokowych i widzenia obuocznego.

Na podstawie takiej diagnostyki specjaliści mogą określić wadę wzroku i dobrać odpowiednie okulary lub szkła kontaktowe. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba, udzielą również porad, dotyczących ćwiczeń oczu. Przed umówieniem się na wizytę należy pamiętać o tym, że optometria różni się specyfiką od okulistyki, dlatego warto się upewnić, do którego specjalisty się umówić.